Татьяна Лисовец об украинской налоговой политике

Татьяна Лисовец об украинской налоговой политике

«Юридична практика» № 29-30 (1230-1231). «Системна стабільність. У податковому законодавстві державі треба чітко дотримуватися принципу стабільності» — переконана Тетяна Лисовець, старший партнер АК «Соколовський і Партнери» 

Через останні податкові нововведення «штормить» як експертну, так і бізнес-спільноту. Відбуваються глобальні зміни в податковій політиці держави, зумовлені як зовнішніми, так і внутрішніми факторами. Пролити світло на ситуацію та відповісти на запитання «Юридичної практики» ми попросили Тетяну Лисовець, старшого партнера адвокатської компанії «Соколовський і Партнери», голову комітету Асоціації правників України з податкового та митного права.

— Що впливає на поточну державну політику у сфері оподаткування?

— Я думаю, варто почати з того, що Україна вже стала частиною глобального фінансового та фіскального світу. Українське податкове законодавство перебуває в процесі гармонізації з європейськими та світовими правилами.

Наприклад, буквально кілька днів тому відбувся саміт «Великої двадцятки» у Венеції. Міністри фінансів країн G20 підписали угоду про так званий глобальний податок. Рішення передбачає встановлення мінімального податкового навантаження на великі міжнародні компанії в розмірі 15 %. Для чого це робиться? Транснаціональні компанії, насамперед такі як Google або Facebook, мають сплачувати податки в тій країні, де вони заробляють гроші.

Раніше, чотири роки тому, ми почали процес імплементації правил плану BEPS до нашого податкового законодавства. BEPS (Base Еrosion and Profit Shifting) українською перекладається як «розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування». Мультинаціональні корпорації у своїй діяльності використовують стратегії агресивного податкового планування, застосовуючи прогалини та неузгодженості в національному законодавстві....

 

Полный текст по ссылке