Іван Балицький розповів для ЛІГА:ЗАКОН як українцям закрити ФОП

Іван Балицький розповів для ЛІГА:ЗАКОН як українцям закрити ФОП

Припинення фізичної особи, яка займається підприємницькою діяльністю та зареєстрована як фізична особа-підприємець має певні особливості.

Між ліквідацією юридичної особи та припиненням ФОП, внаслідок внесення до Єдиного державного реєстру запису є суттєві відмінності. У фізичної особи-підприємця не припиняються зобов'язання з виконання грошових зобов'язань, які виникли в період провадження нею підприємницької діяльності.

Тобто, борги ФОП (в тому числі зі сплати податків і зборів) зберігаються за фізичною особою незалежно від того чи зареєстрована вона як суб'єкт підприємницької діяльності чи ні.

Цим обумовлена й спрощена (на перший погляд) процедура внесення запису до ЄДР про припинення підприємницької діяльності. Для внесення запису до ЄДР про закриття ФОП достатньо лише подання державному реєстратору належним чином оформленої реєстраційної заяви. До того ж, така заява може бути подана різними способами:

  • безпосередньо підприємцем державному реєстратору;

  • уповноваженою особою (на підставі нотаріальної довіреності);

  • поштою (за умови, що підпис підприємця на реєстраційній заяві буде нотаріально засвідчений);

  • онлайн (шляхом подання заяви з використанням порталу - Дія, за умови використання електронного цифрового підпису), це певно найзручніший та найбільш актуальний спосіб подання заяви.

Після надходження заяви про припинення, державний реєстратор впродовж 24 годин має її розглянути та за відсутності недоліків - внести до ЄДР запис про припинення.


Повний текст тут

Автор
Іван Балицький
Керівник практики з антикризового управління активами і банкрутства. Партнер. Адвокат