Київський окружний адміністративний суд скасував податкове повідомлення-рішення

Заповнюючи реєстр виданих та отриманих податкових накладних підприємство «Л» допустило помилку. А саме, вказало неповний номер податкової накладної, одержаної від контрагента-продавця. Одразу після виявлення допущеної помилки в межах строків для подання податкової звітності, помилка була усунута, а до податкової інспекції подано уточнюючий реєстр.
Не дивлячись на це, контролюючим органом було складено акт про результати камеральної перевірки та винесено податкові повідомлення-рішення.
Фахівцями Адвокатської компанії було підготовлено та подано позов про скасування податкових повідомлень-рішень. Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що відповідно Податкового кодексу України контролюючі органи за даними реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, наданих в електронному вигляді, повідомляють платника податку про наявність у такому реєстрі розбіжностей з даними контрагентів. При цьому платник податку протягом 10 днів після отримання такого повідомлення має право уточнити податкові зобов'язання без застосування штрафних санкцій, передбачених розділом II цього Кодексу.
Юристами Адвокатської компанії було доведено, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені внаслідок протиправної бездіяльності податкового органу, а право на податковий кредит підприємства підтверджується первинними документами.
Розглянувши справу, суд прийняв постанову про скасування податкових повідомлень-рішень та стягнув з податкової інспекції судовий збір, що був сплачений підприємством для звернення до суду.
Інтереси Клієнта представляв юрисконсульт «Соколовський і Партнери» Олег Михалюк.