Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення продовжено на 2018 рік

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення продовжено на 2018 рік

30 грудня 2017 року Президент України підписав Закон України «Про внесення зміни до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України».
Вказаним Законом продовжено дію мораторію (заборони) на продаж земель сільськогосподарського призначення на 2018 рік. Зокрема, забороняється до прийняття Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», але не раніше 1 січня 2019 року укладати угоди купівлі-продажу, обміну, вносити до статутних капіталів господарських товариств та іншим чином відчужувати або змінювати цільове призначення щодо земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв).

Законодавець, як і раніше встановлює лише чотири винятки із цього правила, а саме:
-   передача земельної ділянки у спадщину;
-   обмін земельних ділянок;
-   вилучення (викуп) земельних ділянок для суспільних потреб;
-   зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

На думку юрисконсульта адвокатської компанії «Соколовський і Партнери» Назарія Адамчука, підписання відповідного Закону вказує на подальше відстрочення земельної реформи в Україні. При цьому, не зважаючи на те, що земля є основним національним багатством України, подальша дія мораторію продовжує стримувати розвиток та модернізацію сільського господарства в Україні, а також перешкоджає залученню інвестицій у відповідну сферу економіки.

Автор
Назарій Адамчук
Адвокат, Адвокат